ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15914273
*
nr 1591 4273
Spegel
rokokostil, 116x53 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2024
kl 19:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 22:14:22
1
100 kr
19/1 20:05:54
2
300 kr
20/1 00:31:04
3
200 kr
20/1 00:31:04
2
250 kr (Budbetjänt)
22/1 11:32:44
4
300 kr
22/1 11:32:44
2
300 kr (Budbetjänt)
22/1 11:33:04
4
350 kr
22/1 17:06:35
5
400 kr
22/1 17:36:38
6
1.000 kr
22/1 18:48:05
4
500 kr
22/1 18:48:05
6
600 kr (Budbetjänt)
22/1 18:48:45
4
700 kr
22/1 18:48:45
6
800 kr (Budbetjänt)
22/1 18:48:54
4
900 kr
22/1 18:48:54
6
1.000 kr (Budbetjänt)
22/1 18:50:29
4
1.100 kr
22/1 18:51:47
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1591 4273
Spegel
rokokostil, 116x53 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 22:14:22 | 1 | 100 kr |
19/1 20:05:54 | 2 | 300 kr |
20/1 00:31:04 | 3 | 200 kr |
20/1 00:31:04 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
22/1 11:32:44 | 4 | 300 kr |
22/1 11:32:44 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
22/1 11:33:04 | 4 | 350 kr |
22/1 17:06:35 | 5 | 400 kr |
22/1 17:36:38 | 6 | 1.000 kr |
22/1 18:48:05 | 4 | 500 kr |
22/1 18:48:05 | 6 | 600 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:48:45 | 4 | 700 kr |
22/1 18:48:45 | 6 | 800 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:48:54 | 4 | 900 kr |
22/1 18:48:54 | 6 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:50:29 | 4 | 1.100 kr |
22/1 18:51:47 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59